На урочистості з нагоди 70-річчя Дня перемоги сьогодні були запрошені учасники Другої світової війни, які працювали в центральному апараті Міністерства освіти і науки України. Їх урочисто зустріли біля будівлі Міністерства духовий оркестр та юні барабанщиці. Заступник Міністра Олег Дерев’янко від імені Міністра освіти і науки Сергія Квіта привітав гостей зі святом Великої Перемоги. Звертаючись до учасників Другої світової війни, Олег Дерев’янко зазначив, що, у ці весняні дні ми вшановуємо пам’ять про безсмертний подвиг людей, які неймовірною ціною – часто ціною власного життя – здобули перемогу над нацизмом та віддаємо шану всім тим, хто на бойових і трудових фронтах боровся за Перемогу, хто мужньо протистояв ворогу, хто самовіддано відстоював свободу Батьківщини. Ветеранів також поздоровили співробітники Міністерства освіти і науки України з відділу позашкільної освіти Алла Середницька та Світлана Бут, директор Українського державного центру позашкільної освіти Геннадій Шкура та інші учасники заходу.
Розпочинаючи нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі примирення, символом свята стала квітка червоного маку як офіційного символу пам’яті. Таку квітку до Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Європі організатори свята прикололи на лацкан кожному ветерану на знак того, що наступні покоління пам’ятатимуть про їхній подвиг заради миру, а також про тих, хто сьогодні віддає свої життя на сході України. Червоні маки для цієї акції із задоволенням виготовили діти, вихованці гуртка «Народної творчості» Українського державного центру позашкільної освіти (керівник гуртка Клавдія Моргунова). Квітка пам`яті
На честь ветеранів був влаштований концерт, де їх привітали художні колективи. Особливо яскравим став виступ українського фольклорного колективу Солоха&Чумаченьки, які представили народні танці та пісні. Ветеранам вручили оригінальний подарунок, виготовлений волонтером, ведучим дизайнером-кондитером, Наталією Хльосткіною. На кожному з подарованих ексклюзивних пряників був зроблений напис: «Дякую за перемогу!».
Урочисте святкування перемоги українського народу над нацизмом, під час якого відбулась зустріч різних поколінь українських воїнів та громадян України, сприятиме вихованню справжніх громадян нашої незалежної держави. День пам’яті та День Перемоги – це унікальні свята, які об’єднують людей, і освітяни, розповідаючи школярам про безсмертний подвиг свого народу, навчають нашу молодь так само міцно любити свою Батьківщину, як і ті солдати, чия мужність та самопожертва стають прикладом для нащадків.