14 грудня в Україні відзначають День ліквідатора найстрашнішої техногенної катастрофи в історії людства. Його ще називають День ліквідатора.
У День ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ми вшановуємо героїв, які, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, зберегли нам майбутнє.
26 квітня 1986 року в Радянському Союзі, а саме в Українській РСР, сталася найстрашніша в історії людства техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській атомній станції. Наслідки цієї катастрофи ми відчуваємо і до цього дня, та неможливо навіть уявити, якими вони могли б бути, якби не самовідданість людей-ліквідаторів цієї катастрофи.
У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь люди найрізноманітніших професій: пожежники, енергетики, військовослужбовці, інженери, будівельники, робітники. Це не менше 90 тисяч осіб (за найскромнішими підрахунками), яким довелося гасити пожежу після вибуху, виконувати дезактивацію приміщень і проммайданчика станції, а також території навколо… Після вони проектували і будували об’єкт “Укриття” – саркофаг над зруйнованим енергоблоком, готували післяаварійний пуск блоків ЧАЕС. Аварія була локалізована, але багато хто з ліквідаторів ЧАЕС заплатили за це своїм життям та здоров’ям.
14 грудня 1986 року – день, коли було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. У листопаді 2006 року указом президента України в цю дату було засновано День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
Ми безмежно вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, які виявили героїзм, самовідданість та мужність у тих екстремальних обставинах.
Через повномасштабне військове вторгнення регулярної армії рашистів на територію незалежної України, ЧАЕС та її персонал не уникнули окупації та варварського знищення технічного обладнання станції, що вкотре поставило під загрозу радіоактивного забруднення Україну та країни Європи.
Після звільнення території станції силами ЗСУ, персонал ЧАЕС відновлює роботу станції, надаючи електроененргію, яка так необхідна Україні після підступних ударів рашистів по об’єктах енергоструктури.
Слава ліквідаторам аварії на ЧАЕС у 1986 році!
Слава ліквідаторам наслідків вторгнення армії рф у 2022 році!
Слава Україні!
Разом до ПЕРЕМОГИ!